Застосування європейської моделі торгівлі енергетичними ресурсами є величезним плюсом для більшості компаній та операторів з України. Крім того покупці отримують прозоре ціноутворення та конкуренцію, що дозволить підібрати найбільш ідеального постачальниками відповідно до своїх уподобань та побажань. Саме тому всі процеси купівлі-продажу відбуваються на майданчику Української енергетичної біржі.
Особливості європейського ціноутворення
Раніше регулюванням ціни на газ займалося законодавство, але сьогодні реальний попит та пропозиції регулюють ціну. Ринкова модель суттєво змінилася, що дозволило операторам отримувати вигідні умови для продажу, а покупцям організувати ретельний вибір якісного постачальника. Український ринок орієнтується на європейські положення та стандарти.
Ціни формуються на основі найкращих заявок від покупців. Відповідно учасники мають бути гнучкими та миттєво реагувати на зміни ринку. Тут за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-na-gaz-v-evropi-u-2022-rotsi/ запропоновано багато актуальної та корисної інформації щодо організації торгів газом. Додаткову інформацію завжди можна дізнатись у служби підтримки.
Різновиди ринків газу
Виділяють короткостроковий та довгостроковий ринки. Суть першого в тому, що реалізація газу проводиться на добу, що дозволить створити моментальний баланс між попитом та пропозиціями. Середньостроковий та довгостроковий ринки відрізняються тим, що договори та контракти укладатимуться на більший термін, коли покупці можуть прогнозувати споживання газу незалежно від різних обставин.
Торгівля газом у Європі здійснюється за допомогою централізованих бірж, тоді як в Україні тут працює Українська енергетична біржа. Це гарантує прозорість ринку та дозволить за лічені дні шукати покупців на товар та продавців, які бажають заробити. Біржові механізми дозволяють моментально реагувати на ціну та її зміни.
Критерії утворення ціни
На вартість газу впливає велика кількість факторів усередині Європейського Союзу:
- собівартість;
- поточні тренди;
- пропозиції та попит на ринку;
- економічна та політична ситуація на ринку.
Регулярне оновлення вартості дозволить раціонально проаналізувати поточний стан спілки загалом. Крім того, на сайті Української енергетичної біржі постійно публікується інформація у форматі огляду європейського ринку, щоб кожен був у курсі подій і розумів, як працює та ринкова модель.
Як працює біржа?
Актуальні ціни та лоти публікуються на сайті щодня. У відповідному розділі є також додаткова інформація щодо реєстрації на сайті та акредитації, що дозволить стати повноцінним учасником. Біржа також постає як посередник, що забезпечить миттєве вирішення наявних проблем у співпраці двох сторін. Актуальну інформацію щодо актуальних лотів можна отримувати за допомогою розсилки електронною поштою або у месенджерах у відповідних каналах.